Výplach tlustého střeva metodou hydrokolon

v současné době neposkytujeme!

Co je to hydrokolon?

Výplach tlustého střeva (kolon) metodou hydrokolon je v posledních letech velký hit v západním světě a pomalu proniká i do naší republiky. Jedná se o „vypláchnutí“ obsahu kolon speciálním přístrojem, který pracuje jako citlivá pumpa či čerpadlo, pomocí kterého dojde vlažnou vodou k výplachu veškerého obsahu v kolon a tím k detoxikaci organismu. Na naší klinice používáme hydrokolon také k definitivnímu vyčištění kolon před kapslovou endoskopií, kde právě kvalita vyčištění střeva hraje důležitou roli v efektivitě vyšetření (záchyt polypů). Pro velmi pozitivní efekt na celkové fungování organismu (a nejen trávení) poskytujeme hydrokolon terapii i samostatně.

Tlusté střevo je velice důležitou a jistě nedoceněnou součástí trávicího traktu. Za normálních okolností zajišťuje finalizaci trávicího procesu, vstřebávání tekutin a imunitní regulaci celého organismu a to pomocí množství mikroorganizmů, které žijí ve vzájemné symbióze s organismem. Nerovnováha ve složení mikroflóry nastává často a velmi snadno, dokáže výrazně ovlivnit normální funkci střeva a celého organismu. Příčin takové nerovnováhy může být řada, např. nedostatek vlákniny a převaha živočišných bílkovin a tuků v potravě, průjmové onemocnění, zácpa či terapie antibiotiky. Tlusté střevo je v takových případech kolonizováno bakteriemi, které nejsou lidskému organismu „přátelské“, sliznice tlustého střeva se s nimi nedokáže „spřátelit“ a dochází k nežádoucím reakcím organismu, které se projeví např.: bolestmi hlavy, chronickou únavou, jako kožní poruchy, alergie, akné, lupenka, různá plísňová onemocnění, obezita, záněty kloubů, vysoký krevní tlak, chudokrevnost, ztráta obranyschopnosti, náchylnost k infekčním onemocněním, chronická rýma, bolesti v kříži, zácpa, páchnoucí dech, nepříjemný tělesný zápach.

Hydrokolon nabízí jedinečnou a kauzální pomoc. Liší od obyčejného klystýru, který při použití zhruba 2 litrů vody zasahuje pouze malou část střeva před konečníkem. Výplach střeva metodou hydrokolon probíhá v relaxační poloze na zádech. Do tlustého střeva je tenkým katétrem zavedeným skrz anální otvor vháněna střídavě studená a teplá voda, čímž se stimuluje peristaltika a promývá střevo. Hydroterapie rozpustí a vymyje obsah střeva včetně nežádoucích a toxických odpadů. Voda s nečistotami je pak odváděna hermeticky uzavřeným systémem. Klient může v průhledné trubici sledovat vyplachovaný obsah. Střevy projde postupně až 50 litrů vody. Tato terapie je vnímána pacienty jako příjemná. Nezpůsobuje žádné křeče ani bolesti, pouze v určitých fázích procesu se dostavuje pouze pocit plnosti střeva. v rámci očistné kůry se provádí 3-5 aplikací. po výplachu je doporučeno užívat preparáty s mikrobiální flórou – tzv. probiotika. Den před výplachem je optimální přijímat jen lehce stravitelnou potravu.

Kontraindikace pro hydrokolon terapii jsou: střevní onemocnění, tuberkulóza, nádory kolon, vředovitý zánět, vrozené deformace střeva. Nedoporučuje se při Crohnově chorobě, těžkém srdečním onemocnění, v těhotenství nebo krátce po chirurgickém zákroku v dutině břišní. Před aplikací hydrokolon vždy předchází odborné gastroenterologické vyšetření.